Komunikaty
12.02.2024
Zimowisko z Jedynką 2024

​​W SP1 podczas ferii od 12 lutego do 23 lutego 2024 roku będą odbywać się zajęcia dla chętnych uczniów naszej szkoły w ramach "Zimowska z Jedynką".
Wszystkie dokumenty można znaleźć tutaj.

12.02.2024
Bezpieczne ferie zimowe 2024

Przydatne informacje dla każdego chcącego bezpieczei spędzić ferie zimowe można znaleźć tutaj.

Jakość powietrza
Aktualności
12.02.2024

Bezpieczne ferie zimowe 2024

Ferie zimowe dla uczniów z naszego terenu potrwają od 12 do 25 lutego 2024 roku.


Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka, przed wykupieniem turnusu, może sprawdzić organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w bazie wypoczynku, dostępnej pod adresem link do strony.

Ponadto, na stronie MEN zamieszczone są dodatkowe informacje, m.in. dla rodziców i organizatorów, które są niezbędne do prawidłowej organizacji wyjazdu dziecka i mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Przypominamy także o możliwości sprawdzenia autokaru poprzez stronę: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/, gdzie można uzyskać podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. Ponadto Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów. Wykaz zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Wykaz jest dostępny na stronie: link do strony.

Zalecamy, aby organizatorzy wypoczynku za granicą, kierownik i wychowawcy wypoczynku, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi.

Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych - link do strony znajdują się informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących. Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.